SKI AREÁL HORNÍ BEČVA - SOLISKO
mimo provoz
Zobrazit na:

Jak se připravit na zimní dovolenou

Zimní dovolená na horách se snadno může změnit v průšvih, stačí podcenit přípravu. Je spousta věcí, které se mohou pokazit. Chcete se těmto problémům vyvarovat? V tomto krátkém článku se pokusím shrnout ty nejběžnější problémy.

První a nejdůležitější věc je příprava auta. Téměř tomu nemohu uvěřit, ale na letních gumách jezdí stále spousta lidí. To je v obzvlášť horských oblastech přímo hazard. To už pak stačí jen málo a neštěstí je za dveřmi. Jednoduchá rada, pokud chcete na tomto šetřit, zůstaňte doma! V tom lepším případě byste mohli skončit v příkopě, v horším pod zemí. Zapomenout na zimní směs do ostřikovačů se také nemusí vyplatit. Bez sněhových řetězů se také pravděpodobně neobejdete. Mít je nemusíte pouze v případě, že hodláte cestovat sněžnou rolbou nebo máte aspoň auto s náhonem na všechna kola.

Kontrola lyžařského vybavení je také často opomíjenou záležitostí. Když ale selže, máte po lyžování. To, že se má teple obléci, ví každý. Vzít si termoprádlo a kvalitní bundu, ale většina lidí už zapomene na náhradní snowboardové přezky nebo pořádně seštelovat vázání na lyžích. Pokud jde o snowboardové přezky, mít náhradní je téměř nutnost. Obětování několika málo stokorun vám pak může ušetřit i hodiny běhání po ski servisech. Servisy ve většině středisek příliš vybaveny nejsou. Vázání na lyžích je zase nutné mít správně nastavené. Problém je, že málokterý servis dokáže vázání seštelovat opravdu dobře. Obvykle se spíše jistí a nastaví vypínání příliš měkké. Vy pak vypadnete z lyží v každé druhé zatáčce. Servis proto vybírejte velice pečlivě.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 28.3.
sněhové přeháňky
-3°C
-9°C
Středa
29.3.2023
částečně oblačno
2°C
-2°C
Čtvrtek
30.3.2023
lehký déšť
7°C
6°C
Pátek
31.3.2023
dešťové přeháňky
10°C
6°C