SKI AREÁL HORNÍ BEČVA - SOLISKO
mimo provoz
Zobrazit na:

Český Krumlov nabízí tolik zajímavých míst k vidění

K největším lákadlům patří bezesporu v naší zemi město Český Krumlov. Každým rokem do těchto míst míří desetitisíce tuzemských, ale i zahraničních turistů. Město se může pochlubit historickou částí s renesančními fasádami domů, malebnými uličkami a zákoutími, meandrující řekou Vltavou a především překrásným zámkem s přilehlou rozsáhlou zahradou a otáčivým divadelním hledištěm. Český Krumlov – to je také cíl mnoha vodáckých akcí, vodáci tudy proplouvají třemi sjízdnými jezy a pokračují do Zlaté Koruny. Kromě vodáckých zážitků jsou ovšem pozoruhodné i okolní přírodní scenérie a vyhlídková místa. Kdo přijede do Krumlova vlakem, ten může jeho krásy obdivovat již od silnice, nedaleko nádraží. Nádraží se nachází totiž na kopci, poměrně vysoko nad městem, odkud je nádherný výhled na zámek a část historického centra.

Úžasné panorama se Vám naskytne také při pohledu na město z druhé strany – z Křížového vrchu. Nemusíte pouze obdivovat exteriéry zámku, jeho nádvoří a zahradu, které jsou celoročně přístupné, běžte se podívat na jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst. Na vrcholu Křížového vrchu se nachází kaple Marie Bolestné a přístup je sem po modré turistické značce. Nejúchvatnější pohled z Křížového vrchu na město je především navečer, kdy jsou domy a zámek osvětleny podvečerním Sluncem.

Další zajímavý tip na výlet je v okolí města Český Krumlov nejvyšší hora Blanského lesa – Kleť. K rozhledně na vrcholu Kleti se dopravíte pohodlně sedačkovou lanovkou z Krásetína a kromě krásného výhledu do okolí se můžete posilnit na úpatí rozhledny v malé restauraci. Dalším tipem na výlet v okolí Krumlova je údolí Vltavy, poblíž zříceniny hradu Dívčí Kámen. Tento kus země patří k nejkrásnějším místům v České republice. Údolí dosud není narušené žádnou stavbou, ani přehradní hrází, ani pozemní komunikací. Máte-li zájem zpestřit si v okolí Českého Krumlova výlet nějakým dalším zajímavým místem, vydejte se k přírodní rezervaci Čertova stěna – Luč, která se nachází nedaleko Vyššího Brodu. Rezervaci tvoří i Čertovy proudy, to je vltavský kaňon, plný balvanů a prahů, kde se dokonce pořádají občas vodácké závody.

Čtěte také: Co všechno můžete obdivovat na Českokrumlovsku? Tento článek přesně potvrzuje moje zkušenosti.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 28.3.
sněhové přeháňky
-3°C
-9°C
Středa
29.3.2023
částečně oblačno
2°C
-2°C
Čtvrtek
30.3.2023
lehký déšť
7°C
6°C
Pátek
31.3.2023
dešťové přeháňky
10°C
6°C